+420 602 360 588

Včelařství a výrobky z medu

Majitelé firmy LaK centrum s. r.o. se již dlouhodobě aktivně věnují ekologii, včelařství a výrobě medových produktů, ale i spoluprací s kinologickou záchrannou brigádou a dalším prospěšným aktivitám. Med je však jejich srdeční záležitostí a řídí se následující životní filozofií:
„Med je přírodní produkt, který je závislý na kvalitě plodin na území, kde jsou včelstva umístěná a dále je také závislý na práci včelaře. Med je vášeň. Když ochutnáte a pocítíte pocit tepla, klidu a bezpečí - to je pravý med. Nebýt včel, nebyl by na zemi život a my Vám z jejich medu přinášíme výrobky té nejvyšší kvality.“

Apiterapie

Apiterapie je forma alternativní medicíny s pomocí včel a jejich produktů. Může být použita jako léčba konkrétních problémů nebo jako prevence. Objevitelem moderní apiterapie je Dr. Philipp Terč. Z historických pramenů však víme, že apiterapie byla jako léčebná metoda používaná již od začátku 10. století našeho letopočtu.

  •  

Držitelé regionální značky

Jsme držitelé regionální značky s názvem „Original product of Sokolovsko“ a tímto certifikátem můžete najít označené dva naše produkty.

Rychnovský oříšek

Rychnovský oříšek je vyráběn z medu od rychnovských včel a vlašských ořechů historicky pěstovaných v obci Dolní Rychnov.

Slouží k pochutnání a doplnění potřebných minerálů, vitamínů a energie získávaných z místních rychnovských zdrojů.

Med je stáčen do sklenic, do kterých jsou vkládány ručně vyloupané, přebrané vlašské ořechy. Sklenice jsou opatřeny víčkem s originální etiketou. Konzervantem je zde pouze přírodní produkt med.

Havířova rychnovská sůl

Havířova rychnovská sůl je originální lokální produkt s celou řadou využití. Její základ tvoří kvalitní krystalická sůl doplněná o směs koření, propolis, pyl a místní bylinky.

Receptura, děděná z generace na generaci, kterou znali už naši praprarodiče. V oněch dobách lidé více využívali přírodních produktů než dnes a věděli, co skutečně pomáhá.

Název dostala podle místa, kde máme včelařství a havířova z úcty k našim předkům, kteří zde žili a pracovali.

Medové balíčky

Připravíme vám medové balíčky dle vašeho přání.

Je libo zázvor nebo léčivé byliny naložené v medu? Vyhovíme všem vašim přáním.

Ideální jako dárek pro vaše blízké.

Máte speciální medové přání?

Napište nám do našeho poptávkového formuláře.
Název E-mail Zpráva Odeslat