+420 602 360 588

Papírové brikety

Zvažte vytápění papírovými briketami, kterým svojí cenou nemohou konkurovat žádná pevná topiva. To ale není zdaleka jejich jediná výhoda.

  • Levné
  • Ekologické
  • Pohodlné
  • Vysoká výhřevnost
  • Dlouhá doba hoření
  • Snadná manipulce

Proč právě papírové brikety?

Zvažte vytápění papírovými briketami, kterým svojí cenou nemohou konkurovat žádná pevná topiva. To ale není zdaleka jejich jediná výhoda.

O papírové brikety je obzvlášť v letošním roce obrovský zájem, a to nejen kvůli nízké ceně, ale také kvůli dalším výhodám. Co se týče výhřevnosti a doby hoření, jsou totiž papírové brikety mnohonásobně efektivnější než jiné druhy topiva. Jsou levnější, mají vyšší výhřevnost, delší dobu hoření a snazší a čistší použití, jelikož se při manipulaci nevytváří mour, jsou bezprašné a bez zápachu.

Výhřevnost papírových briket je srovnatelná s dubovým a bukovým dřevem a jsou tudíž vhodné i jako noční topivo. „Doba hoření se pohybuje v rozmezí od 4 do15 hodin, ale ze zkušeností i po 24 hodinách od posledního přiložení ne zřídka narazíte na stále žhavý popel. Je tomu tak proto, že materiálová hustota brikety je násobně vyšší než hustota dřeva,“ vysvětluje hlavní výhodu majitel firmy. Jako důvod uvádí i to, že přesto, že je briketa z papíru, tak na rozdíl od dřeva neplave na vodní hladině.

„Když uvedu osobní zkušenost, tak jeden 20kg balík vystačí na celodenní plnohodnotné topení.“

Svou velikostí jsou brikety vhodné do všech krbů, kamen i kotlů na tuhá paliva. „Pokud byste chtěli topit peletkami, je nutné pořídit si speciální kotel. Papírovými briketami můžete topit v jakémkoliv krbu, kamnech či kotli na tuhá paliva,“ doplňuje majitel firmy. Popel z papírových briket, jenž spadá do kategorie biomasa, není nutné skládkovat na rozdíl od popela z uhlí. Stačí jej vysypat na kompost či zapracovat do půdy jako hnojivo.

Letos můžete topit nejen na vysokou teplotu, ale i levně, snadno a ekologicky.

Objednávat můžete na tel. 602 360 588, nebo email: halajova@lakcentrum.cz

Zaujaly vás papírové brikety?

Obejdnejte si je pomocí našeho kontaktního formuláře.

Jméno E-mail Zpráva Odeslat